Reģipša starpsienas izveide paša rokām

Reizēm nepieciešams sadalīt telpu divās, trīs vai pat četrās daļās. Protams, to ir iespējams izdarīt veidojot pamatīgas konstrukcijas starpsienu no ķieģeļiem, gāzbetona vai keramzīta blokiem. Bet tajā pašā laikā iespējams arī konstruēt metāla profilu karkasu un apšūt to ar ģipškartonu. Rezultāts funkcionālā ziņā īpaši neatšķirsies no mūrētas starpsienas, bet reģipša starpsienas izveide ir ātrāka, lētāka un vienkāršāka. Kā to izdarīt uzzināsi šajā rakstā.

Reģipša starpsienas izveide
Reģipša starpsienas izveide

Starpsienas izveide sākas ar sienas novietojuma noteikšanu. Visvienkāršāk to paveikt atmērot starpsienas attālumu no pretējās sienas un atzīmēt attālumu uz griestiem, tāpat atmēram starpsienas otru pusi (1.att). Kad atzīmes veiktas, tās savienojam ar taisnu līniju, ko visvienkāršāk ir paveikt uzsitot uz griestiem līniju, ar strīpsiša palīdzību, tādā veidā panākot precīzu rezultātu (2.att,3.att).

Atmēr starpsienas
1.Attēls
savieno ar taisnu līniju
2.Attēls
savieno ar taisnu līniju
3.Attēls

Kad līnija uzvilkta, varam pieskrūvēt pie tās metāla perimetra profilu UW. Tā kā griesti ir no betona, to piestiprinam ar dzenamo dībeļu palīdzību (4.att,5.att).

piestiprina ar dzenamo dībeļu
4.Attēls
piestiprina ar dzenamo dībeļu
5.Attēls

Kad UW perimetrs pie griestiem piestiprināts, no tā uz sienām, ar līmeņrāža palīdzību uzvelkam taisnu, vertikālu līniju līdz grīdai. Pie sienas un uzvilktās līnijas piestiprinām UW perimetru (6.att) līdz grīdai. Kad abos starpsienas galos UW perimetri piestiprināti, tos savienojam ar taisnu līniju, izmantojot strīpsiti. Pie grīdas un šīs līnijas atkal pieskrūvējam UW perimetru, tādā veidā izveidojot starpsienas apkārtējo rāmi.

piestiprina UW perimetru
6.Attēls

Derīgi zināt – Lai starpsiena būtu klusāka un tā nepārvadītu trokšņus no pretējām telpām, ieteicams UW profiliem, stiprinājuma vietas plaknē pielīmēt speciālu šādam mērķim paredzētu amortizācijas lentu (7.att,8.att). Šo lentu ir viegli piestiprināt, jo tai viena puse ir lipīga (kā līmlentai).

amortizācijas lenta
7.Attēls
amortizācijas lenta
8.Attēls

Derīgi zināt – Metāla starpsienas profili ir dažāda platuma, tā veidojot sienu 5, 7.5 vai 10 centimetrus biezu sienu. Metāla profilus piegriež ar metāla šķērēm (9.att,10.att) vai leņķa slīpmašīnu.

Metāla profilus piegriež ar metāla šķērēm
9.Attēls
Metāla profilus piegriež ar metāla šķērēm
10.Attēls

Kad visās četrās sienas plaknēs perimetrs nostiprināts, laiks salikt starpsienas vertikālos CW profilus. Pirmais ko paveicam ir uz grīdas vai griestiem atzīmējam atzīmes ik pa 40 centimetriem (11.att) – šajās vietās montēsim CW profilus (12.att).

atzīmējam atzīmes ik pa 40 centimetriem
11.Attēls
atzīmējam atzīmes ik pa 40 centimetriem
12.Attēls

Profilus piegriežam pēc nepieciešamā garuma un tie ar galiem tiek montēti UW perimetrā (13.att). Lai profili neizkustētos, tos nostiprinām ar mušiņu skrūvju palīdzību (14.att). Tādā veidā samontējam un nostiprinam visus vertikālos CW profilus (15.att).

Profili tiek montēti UW perimetra
13.Attēls
Profilus nostiprina ar mušiņu skrūvju
14.Attēls
Samontē un nostiprinam visus vertikālos CW profilus
15.Attēls

Kad vertikālie CW profili samontēti, izveidojam durvju ailu, starp vertikālajiem profiliem vajadzīgajā augstumā ievietojot un pieskrūvējot UW profilu(16.att). Virs durvju ailas montējam vertikālos CW profilus un tos nostiprinām. Metāla starpsienas karkass ir pabeigts (17.att).

Montē vertikālos CW profilus
17.Attēls

Derīgi zināt – Lai durvju profils būtu izturīgāks un pie tā vieglāk varētu piestiprināt durvju aplodu, ieteicams durvju ailas sānu CW profiliem, no iekšpuses pieskrūvēt koka latu.

Nākošais ko paveicam, pieskrūvējam reģipsi vienas starpsienas pusē, ar metāla reģipša skrūvēm, un vajadzības gadījumā montējam starpsienā elektroinstalāciju (18.att,19.att).

Pieskrūvē reģipsi vienas starpsienas pusē
18.Attēls
Pieskrūvē reģipsi vienas starpsienas pusē
19.Attēls

Kad vienā starpsienas pusē reģipsis samontēts, laiks starpsienu piepildīt ar siltumizolāciju, šī izolācija kalpos vairāk kā skaņas izolācija. Mūsu gadījumā to piepildam ar akmens vati plāksnēs (20.att), tā ir stingra un to ir viegli piegriezt (21.att) un iestrādāt.

Piepildam ar akmens vati plāksnēs
20.Attēls
Pagriež akmens vati plāksnēs
21.Attēls

Lai siltumizolācija labi piegultu un netraucētu reģipša montāžu, arī elektroinstalācijas kabeļus iestrādājam vatē, tai izgriežot gropes (22.att,23.att).

Elektroinstalācijas kabeļus iestrādājam vatē
22.Attēls
Elektroinstalācijas kabeļus iestrādājam vatē
23.Attēls

Kad vate iestrādāta, atliek tik otrā starpsienas pusē montēt reģipša loksnes un starpsienas būvniecība ir paveikta (24.att).

Montē reģipša loksnes
24.Attēls

Derīgi zināt – Lai starpsiena būtu izturīgāka un stingrāka, iespējams reģipsi montēt 2 kārtās, katrā starpsienas pusē, taču montējot reģipša otro kārtu, ieteicams reģipša lokšņu kārtas šuves montēt ar nobīdi, lai tās nesakristu.

Kad ir pienācis laiks arī montēt ģipškartonu jau esošai sienai, tad ļoti iespējams kad izdevīgākais variants kā to paveikt būtu tā pielīmēšana pie sienas, izklausās traki, lasi par to – ŠEIT

Līmi uzklāj pikās tieši uz atdurēm
10.Attēls

Citi raksti

big.M