Bēniņu pārseguma siltināšana izmantojot minerālvati

Siltums visvairāk koncentrējas pie griestiem, tāpēc tur arī ir vislielākie siltuma zudumi.Ko darīt? Protams kad siltināt un vispopulārākais veids kā to paviekt ir ar minerālvati. Bet lai vate dotu vislielāko efektu, tā ir pareizi jāiestrādā un jāieklāj. Lai uzzinātu kā to pareizi paveikt, vari izlasīt šajā rakstā.

Bēniņu pārseguma

Melnie griesti – kalpo kā atbalsts siltumizolācijas materiālam, tos var veidot no (dēļu klāja, reģipša, vēja plāksnēm utt). Iespējams arī vati balstīt ar stieples palīdzību, to krusteniski novelkot starp sijām un piestiprinot pie tām.Balstīšana ar stiepli nav ieteicama, ja pa bēniņu telpu iespējams nāksies kādreiz pārvietoties,jo nejauši aizkāpjot garām laipai, varam izkrist cauri pārsegumam.

Minerālvati – bēniņu pārsegumos, ieklāt ne mazāku kā 200mm, vēlams to ieklāt 250mm-300mm. Svarīgi, lai siltināmā materiāla šuves pārklātos un  materiāls nosegtu bēniņu konstrukciju (sijas). Par siltināmo materiālu var izmantot cietās plāksnes, ruļļmateriālu vai beramo siltumizolācijas materiālu. Cietās minerālvates pluss ir tas, ka tas ir blīvāks un nesēdīsies, minerālvates ruļlmateriāls ir lētāks, taču tas laika gaitā nosēdīsies  par 5%.Minerālvates beramais materiāls ir viegli iestrādājams un bez šuvēm, taču tas laika gaitā nosēžas par 15-20%.

Tvaika izolācija – ir neelpojoša, tāpēc nelaiž cauri tvaikus, kas nepieļauj telpā esošajam mitrumam iesūkties siltumizolācijas materiālā. Ieteicams lietot 200mikronu (0,2mm) biezu plēvi. Kāpēc nelietot parasto plēvi? Tāpēc ka tvaika plēves ir izgatavotas no pirmreizēja polietilēna , kas krietni paildzina plēves mūžu līdz ≈60 gadiem. Plēves savienojums veidot ar 200mm pārklājumu, kā arī rūpīgi visus stūrus un savienojumus noizolēt ar lipīgu lentu (izolācijas lentu). Ir pieejama papīra tvaika izolācijas materiāls ar folija pārklājumu, kas siltumu arī atstaro (ALU-PAPĪRS),tā samazinot siltuma zudumus. Der atcerēties, ka naglas lieluma caurums var negatīvi ietekmēt līdz 1m² minerālvates.

Latojumu – veido no kokmateriāliem vai metāla, atkarībā no apdares materiāla veida. Starp latām var ieklāt minerālvates loksnes 50mm , kas kalpos kā buferzona mitrumam, iekštelpu mitrums pamazām iesūksies vatē, taču tas nekrāsies pie plēves un sausākā periodā pakāpeniski tas izžūs.

Par  apšuvuma materiāliem – var izmantot koku, plastmasu utt, taču visbiežāk izmanto reģipsi, jo tas ir ērts lietošanā un tam ir daudzveidīgas pēcapstrādes iespējas.

Citi raksti

big.M